Çağrı Merkezi: 0530 962 60 40

Teslimat ve Kargo

Siparişiniz onaylandıktan sonra 3 iş günü içerisinde kargo şirketine teslim edilir.

Saat 15.00 öncesinde verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Bu saat sonrasında verdiğiniz siparişleriniz ise ertesi gün kargoya verilir.

*Haftasonu ve tatil günlerinde verilen siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya verilir.


*İndirim dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 3-5 gün arasında değişmektedir.

Satın almış olduğunuz ürünlerin teslimatı anlaşmalı kargo şirketimiz “Yurtiçi Kargo” aracılığı ile yapılmaktadır.

ipekyolu.com.tr ’den yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz.

İlgili siparişinizin teslimat ücretini sizin ödediğiniz durumlarda anlaşmalı olduğumuz “Yurtiçi Kargo”’yu tercih etmeniz durumunda iade kargo ücreti ödemezsiniz.

İlgili siparişinizi ücretsiz teslimat ile yaptıysanız iade kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

İade için Yurtiçi Kargo dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

“Hesabım” sayfasından tüm siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Sipariş Takibi sayfasından da siparişlerinizi takip edebilirsiniz.

“Hesabım” sayfasından ilgili siparişinizi görüntüleyip “Kargo Takip” linkine tıklayarak statüsünü görebilirsiniz.

“Sipariş adresinizi “Hesabım” sayfasında bulunan “Adreslerim” bölümünden değiştirebilir ya da Sipariş verme işlemi sırasında ilgili sipariş için teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Ancak bu değişiklik hesabım sayfasına yansımaz sadece ilgili siparişi etkiler.

Kargo firması siparişinizi belirtmiş olduğunuz adrese teslim eder. Adresinizde bulunmamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır. Üç gün içerisinde paketinizi şubeden almamanız durumunda siparişiniz ipekyolu.com.tr deposuna geri döner.

Kargonuzu mutlaka kargo yetkilisinin yanında açmalı ve içindeki ürünlerin faturanız ile aynı olduğundan, paketinizin bozulmamış olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eksik olduğunu farkettiğiniz kargonuzu bekletmeden firmamıza iade ediniz. İadenizi yaparken mutlaka paket içinden çıkan forma sebep yazınız.

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen ‘kargo gönderi kodu’ ile ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin.Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

ipekyolu.com.tr ’den verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin.