Çağrı Merkezi: 0530 962 60 40

İade & Değişim

ipekyolu.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin değişimini herhangi bir İpekyolu Optik Saat mağazasından faturanızı göstererek yapabilirsiniz.

ipekyolu.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için bizimle iletişime geçerek iade işlem sürecinizi başlatabilirsiniz.

Mağazalarımızdan faturanızı beyan ederek kullanılmamış ürünlerinizin değişimini 45 gün içinde yapabilirsiniz.

Mağazalarımıza yaptığınız iadeler karşılığında KREDİ ÇEKİ alabilir ve bu çeki mağazalarımızda kullanabilirsiniz.

Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk ondört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İlgili siparişinizin teslimat ücretini sizin ödediğiniz durumlarda anlaşmalı olduğumuz “Yurtiçi Kargo”’yu tercih etmeniz durumunda iade kargo ücreti ödemezsiniz.

İlgili siparişinizi ücretsiz teslimat ile yaptıysanız iade kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

İade için Yurtiçi Kargo dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

Hertürlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz.
Not: Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

ipekyolu.com.tr, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.